Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
971 1024 Akademia PoPoTam

Dobble

To gra, którą na wakacje zapakuje zarówno rodzina z dziećmi, jak i zakochana para planująca romantyczną podróż. Jest TOTALNIE UNIWERSALNA, a przy tym FANTASTYCZNIE WCIĄGAJĄCA.

Szczerze? To nasz absolutny TOP, tak samo często korzystają z niej nasi znajomi z dziećmi, jak i ci, którzy dzieci jeszcze nie posiadają, ale lubią angażować swoich znajomych w różne aktywności np. na domówkach, czy spędzając weekendy w domkach w górach.

Od samego początku byliśmy nią zachwyceni. CZEMU JEST TAKA NIESAMOWITA?

  1. Gra zapakowana jest w poręczne, estetyczne, metalowe opakowanie. Dzięki niemu mamy gwarancję, że zawartość się nie zgubi, nie zniszczy i nie odkształci.  Opakowanie jest niewielkie, przez co można zabrać je ze sobą wszędzie.
  2. Dobble są PROSTE ale TRUDNE zarazem. Nigdy się nie nudzą. Czemu? Bo nie da się zapamiętać, czy przewidzieć ułożenia kart, dodatkowo jeśli znudzi nam się jeden wariant gry, do użytku mamy aż 4 KOLEJNE!!!
  3. Gra uniwersalna pod każdym względem- wieku, bo chętnie zagrają w nią pięcio, piętnasto, czy pięćdziesięciolatkowie (WSPÓLNIE!!); ilości graczy- bo tak samo dużo emocji da nam rozgrywka w parze, czwórce, czy dziesiątce!
  4. Ta gra POBUDZA PRACĘ SZARYCH KOMÓREK!!! I to ostro! Jeśli na co dzień wasze dni są schematyczne i pracujecie „mechanicznie” zobaczycie jak wraz z kolejnymi rozgrywkami dobble wasz mózg będzie się powoli „odpalał” – my kochamy to uczucie! A maluchy? Może się okazać, że są bardziej spostrzegawcze i szybsze od was!

O co chodzi? Wariantów gry jest 5, ale żeby nie zabierać Wam całej zabawy i czasu, nie będziemy wyjaśniać ich wszystkich. Skład gry to okrągłe karty (tylko karty i tyle funu? TAK!) z narysowanymi na nich różnymi, „wymiksowanymi” symbolami.
Tłumacząc zasady najkrócej: naszym zadaniem jest znaleźć taki sam symbol na swojej karcie i karcie na środku/przeciwnika/innego gracza. Wygrywa ten kto zgarnie najwięcej/pozbędzie się kart jak najszybciej… Wszystko zależy od wariantu gry.


Jeśli mamy już (na siłę) wygnieść jakiegoś minusa dobble to to, że kart mogłoby być troszkę więcej 😉

Największy plus ? TA GRA MA SAME PLUSY!!!!

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.