Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
746 1024 Akademia PoPoTam

To jedna z tych gier, które wciągają na wiele godzin, a mimo to nigdy nie mamy ich dość.
Mamy tu do czynienia z egzemplarzem planszówki nie tylko dla dzieci, idealnym na wyjazdy wakacyjne, weekendowe, imprezy czy rodzinne spotkania.

Pudełko zawiera 5 większych elementów o różnych kształtach (w zależności od wydania), w naszym przypadku będzie to biały duch, szara myszka, zielona butelka, niebieska  beczka oraz czerwona czapka. Każdy element jest w jednym kolorze. Oprócz gadżetów do gry potrzebujemy również kart, na których znajdują się nasze elementy w różnych kolorach.

Jedna karta na stole to jedna rozgrywka. Kto wygra zgarnia kartę … a jak wygrać?

Wygrywa osoba, która pierwsza złapie element leżący na stole:

  1. Identyczny z elementem i kolorem na karcie  (np. na karcie mamy zieloną mysz, oraz białego ducha – należy złapać ducha)
  2. jeśli żaden rysunek nie pasuje do elementów na stole – element i kolor którego na karcie nie ma, (np. na karcie mamy zieloną mysz, szarą beczkę, czerwoną butelkę, oraz niebieską czapkę- złapać należy białego ducha)

 

Gra ćwiczy spostrzegawczość, zręczność, spryt i koordynację. Jest fantastyczna dla graczy w każdym wieku, a dzięki jej prostym zasadom każdy może w nią zagrać kiedy tylko będzie chciał.

Jaki jest jej -? Nie da się rozłożyć elementów tak, aby wszyscy mieli do każdego z nich równy dostęp.

Jaki jest jej największy + ? NIGDY się nie nudzi!

 

Mocno polecamy wersję duszków w „puszkowym” opakowaniu- chroni grę przed zniszczeniem, jest poręczne i idealne do zabrania na wakacje.

 

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.