Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
458 458 Akademia PoPoTam

Niech Was nie zmyli ta niewinna nazwa. Motylki sprawiły, że w trakcie rozgrywki nawet najtwardszym zawodnikom spociły się ręce i drgnęła powieka.

Teoretycznie zasady są proste, ale życie już zdążyło nas nauczyć, że im prostsze zasady, tym więcej wysiłku w walce o wygraną…

Każdy z graczy dostaje specjalną, niedużego rozmiaru, dwuwarstwową planszę, z ruchomymi skrzydełkami, „przyczepionymi” do każdego rogu.
Na planszy mamy narysowane motylki o skrzydełkach w różnych kolorach… i tu wyjaśnia się cel drugiej warstwy w ruchomymi skrzydełkami (również w różnych kolorach). Owe skrzydełka możemy podduszać na prawą, lub lewą stronę łącząc tak, aby powstał cały jeden motyl. Po co?

ABY WYGRAĆ GRĘ! Jak? Już spieszymy z wyjaśnieniem:

Na stole pojawia się karta (w zestawie dostajemy cały ich plik), na której (w zależności od poziomu trudności) pojawia się jeden, dwa, lub trzy motylki o różnych kolorach skrzydełek.

Naszym zadaniem jest tak manewrować skrzydełkami naszej planszy, aby odnaleźć motylka (2 lub 3) identycznego z tym na karcie.

Proste? Poste! Ale ile nerwów…

Gra jest świetna nie tylko dla dzieci, może być stałym punktem każdej imprezy.
Przeznaczona dla osób od 5 roku życia. Uczy logicznego, szybkiego myślenia, rozwija zręczność i uczy radzenia sobie z presją czasu (SERIO!).

Jej największy -? W zestawie mamy tylko 4 plansze, więc aby mogło zagrać w nią więcej osób należy dokupić dodatkowe opakowanie, lub wykonać planszę własnoręcznie.

Jaki jest jej największy + ? Podczas ej gry należy uruchomić wszelkie szare komórki. Jest świetna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy na co dzień stykają się z monotonią i nie mają okazji trenować swojej spostrzegawczości i umiejętności szybkiego, logicznego myślenia.

Jej dodatkowym plusem jest forma, pozwalająca na prowadzenie rozgrywek w każdym miejscu, przez co idealnie sprawdzi się na wakacjach, wyjazdach rodzinnych, czy krótkich wycieczkach.

Polecamy każdemu! Motylki znajdziecie tutaj:

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.