Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
800 800 Akademia PoPoTam

Gra towarzyska IDEALNA na kameralną imprezę ze znajomymi, czy rodziną. Będzie świetną atrakcją każdej domówki, a przy okazji dowiecie się czegoś o sobie.

 

Zbieranie punktów to tylko przykrywka, bo wygrywa każdy- bawiąc się równie wyśmienicie.

 

Każdy dostaje 3 żetony oznaczone odpowiednio jedną, dwoma, lub trzema kropkami- to odpowiedniki trzech odpowiedzi które do wyboru ma każdy z graczy.

Główną rolę w EGO grają karty z pytaniami. Jest ich mnóstwo, co jest gwarancją, że gra nie znudzi nam się po kilku razach. Na każde pytanie mamy 3 odpowiedzi. Odpowiada jeden z graczy, zgodnie z prawdą i żeton z odpowiedzią kładzie, zakryty, przed sobą. Reszta graczy typuje jego odpowiedź , robiąc to samo, dodatkowo w zależności od pewności swojej odpowiedzi „stawia na nią” żetony w liczbie w jakiej uważa. Kiedy każdy z graczy się zdecyduje, na 3-4 odkrywamy odpowiedzi. Każdy, czyja odpowiedź zgadza się z tą prawdziwą, czyli należącą do gracza, którego dotyczyło pytanie, otrzymuje odpowiednią liczbę żetonów.
Na początku zasady otrzymywania i obstawiania żetonów mogą wydać się trochę skomplikowane, ale wystarczą 2, czy 3 kolejki żeby się w tym ogarnąć J

 

Po tę grę chętnie sięgniecie i na imprezie i na świątecznym, rodzinnym spotkaniu, dodatkowo jest to inwestycja na lata, a nie na kilka partyjek.

Jej największy plus? Pytania, które bawią i zaskakują, gra wciąga nawet na długie godziny.

Jej największy minus? Żeby gra mogła dłużej trwać w zestawie powinno znaleźć się trochę więcej żetonów.

 

Grę ego znajdziecie tutaj: https://akademiapopotam.pl/sklep/gry-1/7118-ego-trefl-5900511012989.html?search_query=ego&results=11

 

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.