Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
1024 683 Akademia PoPoTam

Czym kierujecie się wybierając grę dla swoich maluchów?
Wyglądem? Kolorami? Ilością detali na pionkach? Spokojnie, nie ma w tym nic złego! W przypadku Pingolo gwarantujemy satysfakcję podczas oglądania gry i wszystkich jej elementów, ale oprócz tego możemy obiecać, że przyniesie ona nam dużo zabawy, nieważne w jakim jesteśmy wieku!

W grze ważna jest spostrzegawczość, zapamiętywanie i… dużo szczęścia! Trzeba bowiem jak najszybciej zebrać na swojej górze lodowej  6 pingwinków… jak to zrobić?

Na środku znajduje się cała zgraja małych pingwinków, ukrywających wewnątrz siebie jajeczka w różnych kolorach. Nie wiemy który pingwin jaki ma kolor, dla pewności możemy je przemieszać.
ZACZYNAMY!

Gra zawiera 2 niestandardowe (bo o ściankach w różnych kolorach) kostki. Po wyrzuceniu naszym oczom ukażą się 2 kolory jajek które musimy zdobyć, w tym celu odsłaniamy 2 pingwiny- jeśli odsłonięte jajka będą miały kolory widniejące na kostkach – pingwinki trafia na naszą górę lodową, jeśli nie- czekamy na kolejną rundę. Jeśli kolor tylko jednego jajka zgadza się z kolorem jednej z kostek- zabieramy jednego pingwina.
Brzmi prosto i łagodnie? To patrzcie teraz!
Zapamiętujcie który pingwin posiada jaki kolor- bo z czasem będziecie mogli podbierać pingwinki swoim rywalom- dokładnie na takich zasadach jak na początku.
Zwycięża osoba, która jako pierwsza zapełni całą swoją górę lodową, czyli zbierze 6 pingwinków!
Gra jest bardzo przyjemna i spokojnie może zająć długie godziny.
Dodatkowo grać można kilkukrotnie, gra nieprędko się nudzi!
PINGOLO dedykowane jest dzieciakom od 4 roku życia.

Jaki jest jej największy -? Dotyczy to osób, które nie potrafią przegrywać- zaobserwowaliśmy, że- w sytuacji kiedy uczestnicy zaczynają „podbierać” sobie pingwinki, niektórym z nich włącza się tzw. „niezdrowa rywalizacja”, co generuje konflikty. Ale spokojnie- może czasem trzeba też dać wygrać innym? 😉 Dzięki tej grze jedna z naszych animatorek, po ponad 20 latach grania w planszówki nauczyła się przegrywać. WOW!

Jaki jest jej największy +? Zasady gry nie są trudne, dodatkowo jej wydanie przyciąga estetyką i kolorami. Gra idealnie sprawdza się jako gra rodzinna, nawet jeśli któryś z członków rodziny jest za mały żeby wziąć udział w rozgrywkach, może być to świetny trening nauki kolorów.

Zapraszamy gorąco do zakupu własnego egzemplarza PINGOLO tutaj

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.