Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
1024 768 Akademia PoPoTam

Gry są tylko dla dzieci? Nic bardziej mylnego!

 

Tę grę dostać możemy w dwóch wersjach- fioletowej dla dzieci i niebieskiej- dla dorosłych. Gra weryfikuje nasz refleks, spryt, pamięć, szybkie myślenie i nie tylko!

Do gry mamy karty z zadaniami rożnego typu, do wykonania albo rozwiązania. Zbieramy karty, za 2 karty jednej kategorii zbieramy jeden kawałek mózgu – wygrywa gracz, który zbierze całą układankę mózgu- 4 części, a wbrew pozorom nie jest to takie proste!

Skupimy się tutaj na niebieskiej wersji gry- nieco trudniejszej, ale szczerze mówiąc – dzieciaki już w podstawówce fantastycznie dają sobie radę z tą grą.

Mamy karty rożnych kategorii z zadaniami, oprócz nich dodatkowo karty faktur, z którymi gracze mogą zapoznać sie na początku gry- pózniej zostaną odwrócone.

 

Zaczynajac gre na środku stołu kładziemy stosik kart odwróconych zadaniami do dołu. Na odwrocie każdej karty mamy rysunek który informuje nas jaki rodzaj zadania mamy przed sobą.

Odwracamy karte, uczestnicy rozwiązują zadanie, a ten, który zrobi to jako pierwszy, zakrywa stos z kartą dłonią. Jeśli jego odpowiedź jest poprawna- zabiera kartę do siebie, starając sie uzbierać dwie jednej kategorii- aby wymienic je na fragment mózgu.

zbierajac karty nie mozna jednak mieć ich w swoim zbiorze więcej niż 3.

 

Gra fantastycznie wciąga zarówno dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo jest idealną gimnastyką dla naszego umysłu.

Jej minus? Po jakimś czasie mozna zapamiętać rozwiązania zagadek i grać „z pamięci”, co odbiera radość z gry.

Jej największy plus – Gra zapakowana w metalowe, niewielkie pudełeczko, wiec bedzie idealna na wakacje, czy inny wyjazd

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.