Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
1024 688 Akademia PoPoTam

Gobblety, czyli kółko i krzyżyk w bardziej zaawansowanym (i o wiele ciekawszym dla oka) wydaniu.  Partyjka kółko i krzyżyk trwać może ok 5 minut, jeśli chodzi o bogglety… rozgrywki mogą ciągnąć się bardzo długi czas, zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z profesjonalistami.

 

Do gry otrzymujemy 2 zestawy gobbletów (niebieskich i pomarańczowych), a w nich – 2 małe, 2 średnie i 2 duże. Do tego 4 poprzeczki do złożenia w kratę.

 

Zasady faktycznie są bardzo zbliżone do znanej wszystkim gry z podstawówki, jednak dzięki różnym wielkościom, gobblety mogą się „zjadać”- średnie mogą zjeść małe, duże mogą zjeść średnie i małe. Czyli jednym sprawnym chapnięciem możemy uniemożliwić naszemu przeciwnikowi zwycięstwo.
Wygrywa ten gracz, który ustawi 3 swoje bogglety w linii – pionowo, poziomo, lub na skos.

Dlaczego ta gra jest WARTA posiadania? Po 1 jest świetnym treningiem umysłu, nie tylko dzieci powinny się za nią zabrać, my-dorośli również potrzebujemy takiej stymulacji.

Po 2 jest śliczna. Gobblety są przesłodkimi małymi stworkami, które rozczulają i kradną serca już od pierwszego spotkania.

Po 3 można ją zabrać ze sobą w podróż, na wakacje, piknik, ponieważ zmieści się wszędzie, a jeśli nie będzie się chciała zmieścić- można wsypać zestaw do woreczka- i już! J

 

Jej największy + ? Gra podkręca szare komórki do maksimum!

Jaki jest jej – ? Zagrać w nią mogą maksymalnie 2 osoby.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.