Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Więcej
1024 683 Akademia PoPoTam

Gra dla fanów wyścigów i emocji im towarzyszących!

W tej grze- jak w życiu – liczy się głównie szczęście, a kiedy dołożymy do tego spostrzegawczość i logiczne myślenie – wygraną mamy w kieszeni!

Dla maluchów ta gra może być świetnym treningiem spostrzegawczości, uczy rozpoznawać i łączyć kolory, uczy myślenia.

Zasady są banalnie proste!

Gra dzieje się na tekturowej planszy z namalowanym na niej kolorowym torem wyścigowym. Każdy z graczy wybiera swój drewniany pionek-wyścigówkę w ulubionym kolorze. W zestawie mamy również 6 kostek, których ściany przedstawiają różne, pojedyncze kolory.

Kolory na kostkach to nasza przepustka do mety!

Jak wygląda rozgrywka?

Tor złożony jest z różnokolorowych „kafelków” połączonych ze sobą. Gracz rzuca kością i w zależności od tego jakie kolory mu wypadną- takie ruchy będzie mógł wykonać. Kolor z kości musi zgadzać się z kolorami kafelków łączącymi się z tym, na którym wyścigówka gracza aktualnie się znajduje, każdą kość można wykorzystać tylko raz.  

PRZYKŁAD

Jeśli z przodu wyścigówki mamy czerwony kafelek, z prawej zielony, z lewej niebieski, a z tyłu biały najlepiej byłoby wyrzucić kolor czerwony na jednej z kości i iść dalej po reszcie z wyrzuconych kolorów, jeśli jednak nie wyrzucimy koloru czerwonego, a za to kilka niebieskich, przeskoczymy wtedy na boczny kafelek, z którego będziemy mogli pędzić dalej!

Gramy tak aby w jednej rozgrywce wykorzystać maksymalną ilość kolorów wyrzuconych na kościach. Jeśli dojdziemy do punktu gdzie zostało nam pare kości do wykorzystania, ale żaden kolor na otaczających nas kafelkach się z nimi nie pokrywa, kończymy ruch i czekamy znów na swoją kolej rzutu.

Jaki jest jej największy + ?
Losowość kolorów na kostce, przez co gra jest różnorodna w każdej rozgrywce i nie nudzi się. Dodatkowo można w nią grać całą rodziną i każdy będzie bawił się równie dobrze!


Jaki jest jej -? Przy sprzyjających warunkach „kostkowych” rozgrywki mogą trwać stosunkowo krótko.

Grę znajdziesz w naszym sklepie 🙂 

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.